Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Elektronická úradná tabuľa

Vyhlásenie času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaruVytlačiť
 


 
 

Návrh dodatku č. 6 k VZN č. 4/2008 o výške príspevku a spôsobe platby na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti obce Stará Halič Vytlačiť
 


 
 

Zámer odpredaja pozemku č. 4/2019Vytlačiť
 


 
 

Dobývanie stavebného a dekoračného kameňa na ložisku TuhárVytlačiť
 


 
 

Zápis detí do Materskej školy v Starej HaličiVytlačiť
 


 
 

Záverečný účet obce za rok 2018Vytlačiť
 


 
 

Vyhlásenie výberového konania na riaditeľa/riaditeľku MŠ Stará HaličVytlačiť
 


 
 

eKasa - tlačová správaVytlačiť
 

2019.02.12_eKASA_logo.png

     Vážení občania a podnikateľské subjekty,

od 1. apríla tohto roku došlo k novele zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice. V tejto súvislosti Vás chce Finančná správa SR osloviť s nasledujúcou informáciou.

Všetci podnikatelia, ktorí evidujú tržby cez ERP, sú povinní od 1. júla používať tzv. online registračné pokladnice v skratke "ORP", v prípadne bezplatnú virtuálnu registračnú pokladnicu v skratke "VRP".

Každá pokladnica musí mať svoj kód.

Žiadosť je potrebné podať elektronicky cez stránku finančnej správy prostredníctvom osobnej internetovej zóny. Formulár je dostupný v časti Katalóg formulárov. Finančná správa takto prijatú žiadosť spracuje. Po spracovaní žiadosti si podnikateľ stiahne tzv. inicializačný balíček a svoju pokladnicu si násladne zinicializuje kedykoľvek do 1. júla, resp. do termínu, keď prvýkrát začne evidovať tržbu.

Finančná správa zároveň upozorňuje, že pravidelne aktualizuje zoznam dodávateľov, ktorí splnili všetky zákonné podmienky a prešli testovaním a sú teda schopní dodávať podnikateľom pokladničné riešenia pre eKasu. Poskytovatelia, ktorí sú uvedení v zozname, získali certifikát a môžu poskytovať podnikateľom pokladničné programy a chránené dátové úložiská, ktoré spĺňajú zákonné podmienky online registračných pokladníc.

Finančná správa odporúča, aby ste ich kontaktovali čo najskôr a vyhli sa tak potenciálnemu náporu počas posledných dní.

Zároveň Finančná správa upozorňuje, že dňa 1.7.2019 daňové úrady z úradnej moci zrušia všetky DKP a staré ERP-čky už nebude možné používať.

Kompletný postup prechodu na eKasu sprevádzaný grafickými ukážkami nájdu všetci podnikatelia priamo na portáli finančnej správy v časti eKasa - podnikatelia.

Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk 

 


 
 

Žiadosť o zrušenie trvalého pobytuVytlačiť
 


 
 

Zámer odpredaja majetku obce č. 3.2019Vytlačiť
 


 
 
Položky 11-20 z 152

dnes je: 23.8.2019

meniny má: Filip

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka